Beslenme

Okulumuzda Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği ve İkindi Kahvaltısı olmak üzere 3 öğün sunulmaktadır. Çocukların beyin gelişiminde biliyoruz ki genetik, çevresel faktörler ve eğitimin yanında beslemenin de önemi elzemdir. Yemek listemizde çocuklarımızın beyin gelişimine katkısı olan sebze,meyve ve ete ağırlık veriyoruz. Daha az unlu şekerli yiyecek daha fazla meyve,sebze diyoruz. Kendi mutfağımızda hazırlanan meyve suyu ve meyve çaylarını kullanıyoruz. Konserve, Donmuş ve Paketli yiyecekler kullanmıyoruz. Menülerimizde Omega 6 ve Omega 3 yağları dengesine dikkat ediyoruz. Organik mevsim sebzesi ve meyvesi kullanıyoruz. Menülerimiz Kurum Diyetisyenimiz tarafından her ay değiştirilerek bir aylık yemek listesi her ayın başında velilerimize tercihe göre mail veya aylık bülten yoluyla ulaştırılmaktadır.

Temizlik ve Hijyen

Okulumuz çalışanları yaşamın kalitesinin standartları belirlediğine ve standartların bireylerin mutluluğu ile verimliliğine direkt etki ettiğinin bilincinde olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda okullarımızda hijyenik kurallara hassasiyetle yaklaşılmakta ve düzenli olarak kontroller yapılmaktadır. Öğrencilerimize temiz yaşam alanları sunmak önemle üzerinde durduğumuz konulardan biridir.
Minik Hayaller Anaokulun ‘da takibi yapılan hijyene yönelik çalışmaları şu ana başlıklar altında toplayabiliriz.
• Yemeklerin kontrolü
• Suların kontrolü
• Zemin ve mekân kontrolü
• Eğitsel materyal kontrolü
Tuvalet ve lavaboların kontrolüTemizlik ve hijyen konusundaki hassasiyetin farkında olarak çocuklarımıza her an, her yerde uygun ortamlar sağlanmaktadır.

Sağlık

Minik Hayaller Anaokulu’nda öğrencilerimizin sağlık ve ilk yardım kapsamında doğabilecek ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilgili personel çalışmaya başlamadan önce gerekli kurumlardan temel ilk yardım eğitimialarak kurumumuzda uygulayıcı olarak çalışmaya başlamaktadır. Yaralanmalar, küçük kazalar gibi durumlar, ateş yükselmesi, halsizlik ya da herhangi bir rahatsızlığın göstergesi olabilecek olası semptomlar da personelimiz ilk müdahalede gerekeni yapmaktadır.

Öğrencinin her türlü, sağlığına yönelik ihtiyacında ya da akut gelişen durumunda idari personelimiz velimiz ile iletişime geçerek gereken bilgilendirmeyi yapmaktadır. Hasta çocuklar antibiyotik kullanımının 4.gününden itibaren okula kabul edilmektedir. Bulaşıcı rahatsızlık geçiren bir öğrencimiz olduğunu öğrendiğimizde tüm velilerimiz bilgilendirilmekte, olası bir rahatsızlıkta dikkat etmeleri sağlanmaktadır.

Güvenlik

Minik Hayaller Anaokulu’ ndagörev alan herkes, onlara en değerli varlığınızı emanet ettiğiniz bilincini taşır. Okul binalarımızın yangın, deprem, sağlık denetimleri yapılarak ruhsatları alınmıştır. Bina, ortam koşulları, ekipman ve dekorasyon, bahçe ve sınıflar çocuklarınızın, ruhsal, fiziksel ve duygusal güvenliğini sağlamak ve korumak üzere oluşturulmuştur. Okulumuz kamera sistemiyle kayıtlı olarak gözetim altında tutulmaktadır.

Ayrıca işleyişe yönelik aldığımız güvenlik önlemleri:
• Personelimiz çocukların okula geliş ve gidişlerinde onlara eşlik edecek kişi ve kişilerden haberdardır ve okula giriş çıkışlar kontrollü olarak sağlanmaktadır.
• Okulumuza kayıt olan çocuklarımıza eşlik edecek kişilerin bilgileri ebeveyninden alınmaktadır.
• Aileye haber vermeden çocuk kimseye teslim edilmemektedir.
• Aile haber verse dahi kimlik kontrolü yapılmadan çocuk teslim edilmemektedir.
• Pencerelerimiz çocukların açamayacağı şekilde tasarlanmış ve çift şekilde açılma özelliğine sahiptir. Havalandırma amacı ile açılabilen pencereler güvenlik kilitleri ile donatılmıştır.
• Tüm prizlerde priz koruyucuları bulunmaktadır.
• Sokak kapılarımız dışarıdan açılamamakta, ancak içeriden açılmaktadır.
• Duvar, mobilya gibi donanımların keskin-sert köşe ve kenarları, köşe- kenar koruyucuları ile kaplanmıştır.
• Dolaplar, Sınıf panoları ve büyük eşyalar depreme karşı sabitlenmiştir.
• Yangın merdivenimiz ve yangın söndürücü ekipmanlarımız temiz gazlı olup, yeterli sayıda yangın alarmımız bulunmaktadır.
• Yangın, deprem gibi sivil savunma tatbikatları düzenli olarak yapılmakta çocuklar ve personel bilinçlendirilmektedir. Acil durum çantaları çıkış noktalarındabulunmaktadır.

Giyim

Çocuklarımızın sınıf, branş dersleri ve etkinliklerde özgürce hareket etmelerini kısıtlamayacak kıyafetler tercih etmenizi rica ediyoruz.